Susisiekite
Lieponys, LT-21200 Trakų r.
+370 670 5 46 22
info@lieponys.lt
mote Zita Juškienė, pirmininkė
Draugaukime
Rėmėjai
Rėmėjai

Joninės 2013

Šiais metais Lieponių kaimo bendruomenė“Karaliaus salos“ organizavo lieponiečiams Joninių šventę. Ši graži ir prasminga tradicija pagal galimybes bus tęsiama.

Jau nuo pietų lieponiečiai ir svečiai rinkosi į specialiai Joninėms pastatytą palapinę. Į šventę atvyko Tai Či asociacijos nariai, kurie parodė programą, asociacijos prezidentas Romualdas Petkevičius dainavo savo kūrybos dainas. Lieponių etnografinis moterų ansamblis pasitiko svečius su dainomis. Daug dainų skyrė Jonams ir Janinoms. Buvo pagerbti Jonai ir Janinos apvainikuojant juos ąžuolų lapų ir gėlių vainikais, vaišinamasi atsineštais patiekalais, ūkininko Alvydo Venciaus, kitų rėmėjų vaišėmis. Jonas Adlys Joninių išvakarėse lieponiečiams dovanojo dar vieną savo darbą – knygnešiui Stakučiui atminti pastatė skulptūrą prie jo kapo. Lieponių kaimo bendruomenė ”Karaliaus salos” įteikė padėką. Vyriausias Jonas ir jauniausia Janytė uždegė laužą, į dangų kilo fejerverkai. Vėliau visi ėjo laimės ieškoti (paparčio žiedo). Į šventę atvyko Mažųjų Lieponių, Tiltų, Klepočių, Spenglininkų kaimų gyventojai. Taip besilinksminant, bešokant ir atėjo brėkštantis rytas. Nors tai buvo trumpiausia naktis, bet ji, turėkim vilties, atneš ilgas ir prasmingas dienas.

 
Teritoriją šventei paruošė ir malkas laužui sunešė vietiniai lieponiečiai, ąžuolų vainikus Joninėms pynė Lieponių kaimo gyventoja Galina. Aktyvūs kaimo gyventojai prisidėjo prie šventės organizavimo sunešdami iš namų stalus bei suolus. Už tai mes jiems nuoširdžiai dėkingi.